Broneeri proovisõit
Broneeri teenindus
Kontakt

Regulaarne autohooldus tagab Teie auto korrasoleku!

Sügis ja talv, temperatuuride kõikumine, kõrge õhuniiskus, lumi, must jää ja soolatud teed. Sellised tingimused ootavad teie autot. Pöörduge õigeaegselt ametlikku Škoda teenindusse, et tagada muretu liikumine sügis-talvisel perioodil. Millele tähelepanu pöörata?

Talverehvid
Korralikud talverehvid on vajalikud ohutuks liiklemiseks. Suverehvid on soovitatav vahetada talverehvide vastu kui välistemperatuur langeb alla +7 ° C. Oluline on jälgida rehvimustri sügavust, mis ei tohiks olla vähem kui 4mm.
Kontrollige rehvide seisukorda, sh. varurattal iga hooaja alguses!

Pidurisüsteem
Pidursüsteemi korrasolekut ei näita ainult hea pidurdusvõime. Et tagada kogu süsteemi effektiivne toimimine on soovituslik mõõta pidurite tõhususust ametlikus Škoda esinduses
. Kui näiteks pidurivedeliku keemistemperatuur on madalam kui lubatud, siis mõjutab see oluliselt pidurite tõhusust. See võib kujutada endast tõsist ohtu, eriti talvel mägedes sõites.

Jahutussüsteem
Jahutusvedelikud tagavad mootorile õige soojusreziimi, kaitstes seda nii ülekuumenemise kui külmumise eest. Jahutusvedelikke tuleb nende vananemise, eelkõige just korrosioonikaitse omaduste kadumise tõttu vahetada regulaarselt!

Aku
Talvel aku suurema koormuse all. Külma ilmaga käivitades on kasutada ainult osa aku mahust ja väsinud aku võib külmuda ainult mõne miinuskraadiga.Seetõttu soovitame kontrollida aku korrasolekut Škoda ametlikus teeninduses, enne kui ilmad külmaks lähevad. 

Klaasipuhastid
Klaasipuhastite tähtsus on sageli alahinnatud. Aga teie turvalisus sõltub sellest, kui hästi te näete, kui hea on nähtavus. Soovitatav on vahetada klaasipuhastid vähemalt kord aastas. Teeninduses tasuks ka kontrollida klaasipuhastite tööd ja vajadusel lisada klaasipuhastusvedelikku.

Tulede kontroll
Et tulede kõrgused oleks õiged ja valgustusvihk õige nurga all on s
oovituslik iga hooaja alguses kontrollida ka esitulesi Škoda ametlikus esinduses. Üle tasub kontrollida ka kõik pirnid ja kaitsmed. Talvel tulede puhastamisel jääst ja lumest on tungivalt soovituslik kasutada ainult pehmet harja või vedelat jäätõrjet. 

Auto pesemine talvel
Soolatud teede ja keemia tõttu on soovitatav autot pesta vähemalt kord kuus. Pärast pesemist tuleb hilisema külmumise vältimiseks hoolikalt kuivatada kõik lukud ja kontrollida pidureid.

Lumeketid
Mõnedes Euroopa riikides on kohustuslik omada ja kasutada lumekette on talvekuudel. Samuti on kasulik varuda lumetid kui tuleb läbida vähesõidetavaid teid. Lumekettide valikul tuleks silmaspidada, et neid oleks lihtsalt ja kiirelt võimalik paigaldada.